نسخه چاپي

همزمان با دهه کرامت و حماسه سوم خرداد:

پیوستن یک شهر و 12 روستای فارس به شبکه گازرسانی

به مناسبت آزادسازی خرمشهر و دهه پر فروغ کرامت، شرکت گاز استان فارس بهره برداری از طرح های گازرسانی به یک شهر و 12 روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۱ روستا را در دستور کار خود قرار داد.

 

بهره برداری از خط انتقال استراتژیک هرات – مشکان

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 11 روستا

به گزارش روابط عمومی  شرکت گاز استان فارس، علی اکبر میدان شاهی از افتتاح طرح های گازرسانی به شهر رستاق در شهرستان داراب و 12 روستا ی شهرستانهای داراب و جهرم خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ها روستاهای دنیان، چنارسوخته، مانیان، بیدکوه و خادر در شهرستان جهرم و روستاهای فاز ۳ محور  نوایگان شهرستان داراب شامل چهارده، همت، نظام آّباد و شهابی به شبکه گاز رسانی پیوستند.

میدانشاهی ضمن تاکید بر اهمیت استراتژیک خط انتقال هرات- مشکان از آغاز  بهره برداری از این خط انتقال مهم گاز خبر داد و گفت: هدف از اجرای این پروژه تأمین، تداوم و تقویت گازرسانی به مجموعه شهرستانهای شرق استان (داراب، نیریز، استهبان و فسا) و صنایع فعلی و آتی منطقه است.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس افزود: اجرای 94 کیلومتر متر خط انتقال گاز تقویتی ۱۶ اینچ با فشار۱۰۵۰psi،در مشکان و راه‌اندازی ایستگاه انشعاب و دیگر اقدامات  شرکت گاز استان فارس در این مناطق با هدف تقویت فشار و افزایش ظرفیت انتقال گاز شبکه شرق استان به منظور حمایت از صنایع و افزاش تولید و اشتغالزایی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اعتبار اجرای این پروژه ها، مبلغی بالغ بر 496 میلیارد تومان است،  گفت: با افتتاح این طرح ها، شاهد فراهم شدن بستری مناسب به منظور توسعه صنایع و ایجاد اشتغال در منطقه و حرکتی رو به جلو در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال می باشیم.

شایان ذکر است انتقال گاز شبکه شرق استان به منظور تمرکز ویژه شرکت گاز استان فارس به گازرسانی به صنایع می باشد.

میدان شاهی همچنین از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 11 روستا  در شهرستانهای شیراز و جهرم خبر داد و افزود: همزمان با دهه کرامت و حماسه سوم خرداد عملیات اجرایی گازرسانی به روستا های بله زار بالا و پایین، پارک  برم، اسلام آّباد، گچ نقاشی، سعادت آباد و مورد سوسنی و محور صنعتی قره چمن در شهرستان شیراز و روستاهای امیرسالاری، تنگ تغز، گرگان و شهرک احمدیه از توابع شهرستانهای خفر و جهرم با اعتباری بالغ بر 94 و نیم میلیارد تومان آغاز می شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1402/03/02 - ١٤:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 82

خروج