نسخه چاپي

رئیس شورای فرهنگی منطقه ۲ صنعت نفت کشور:

امور فرهنگی برپایه جهاد تبیین استوار است

رئیس شورای فرهنگی منطقه ۲ صنعت نفت کشور گفت: پایه و شالوده کار فرهنگی برپایه جهاد تبیین استوار است و با این رویکرد می توان در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ ترکیبی مقاومت کرد.

فعالیت های قرآنی در صدر برنامه های فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، علی اکبر میدانشاهی در اولین نشست هم اندیشی شورای فرهنگی منطقه دو صنعت نفت که در سال جدید به میزبانی استان فارس برگزار شد، با تبریک فرارسیدن بهار قرآن و طبیعت اظهار داشت: جامعه به فعالیت های عمرانی و فرهنگی به موازات یکدیگر نیاز دارد و در همین راستا از کلیه مدیران درخواست می کنیم تا برنامه ها، پیشنهادات و تقویم کاری سال جدید را ارایه کنند.

او با تقدیر از فعالیت های چشمگیری که در دهه مبارک فجر انجام شد، افزود: همگرایی و هماهنگی کامل اعضای شورای فرهنگی در راستای اجرای برنامه ها ضروری است و در این زمینه با برنامه ریزی و تشکیل کارگروه های مختلف با حضور متخصصین می توان اهداف مدنظر را به سرانجام رساند.

این مقام مسئول با ارایه پیشنهاداتی در حوزه فعالیت های فرهنگی گفت: اجرای برنامه زیارتی «حرم تا حرم» برای حضور گسترده در مراسم سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و پس از آن سفر به مشهد مقدس یکی از برنامه های فرهنگی است که می تواند نقش موثری در گسترش معنویت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس خواستار توجه دوچندان به مفاهیم قرآنی به عنوان یکی از فرازهای امور فرهنگی شد و بیان داشت: انتظار می رود فعالیت های قرآنی در حوزه های مختلف در صدر برنامه های فرهنگی قرار داشته باشد.

میدانشاهی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اهمیت اجرایی سازی «شعارسال» افزود: تمامی برنامه ریزی ها باید منطبق بر محور «مهار تورم، رشد تولید» متمرکز شود و در پرتو آن نگاه ویژه ای به فعالیت های فرهنگی داشته باشیم.

در ادامه این نشست مصوباتی پیرامون تشکیل کارگروه های عفاف و حجاب، بهره مندی از ظرفیت های اساتید علمی و فرهنگی، برگزاری برنامه حرم تا حرم، ایجاد اساسنامه شورای فرهنگی، تشکیل کارگروه گردشگری، برگزاری محفل انس با قرآن و تقدیر از عوامل برگزاری برنامه های مناسبتی توسط اعضای شورای فرهنگی منطقه دو کشور به تصویب رسید.

گفتنی است اولین نشست هم اندیشی شورای فرهنگی منطقه دو صنعت نفت با حضور جمعی از مدیران و مسئولان ارشد صنعت نفت و گاز استان فارس، اصفهان و یزد (به صورت ویدئو کنفرانس) به میزبانی شرکت گاز استان فارس برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1402/01/30 - ١٠:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 47

خروج