صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

گازرسانی به حاشیه شمال غرب شیراز

گازرسانی به حاشیه شمال غرب شیراز

از شش منطقه ‌حاشیه شمال غرب شیراز دو منطقه گازدار، دو منطقه در حال اجرای پروژه گازرسانی و دو منطقه همچنان منتظر تحصیل مسیر و بررسی جهت گازدار شدن و اتصال به شبکه سراسری گاز می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، وحید پیکری رئیس اداره گاز منطقه 4 شیراز گفت: تعدادی از شهرکهای حاشیه شمال غرب شهر شیراز به دلیل مشکلات زیر ساختی و نداشتن مجوز لازم، تاکنون امکان گاز رسانی نداشته اما طی ماههای اخیر با صدور مجوز قانونی عملیات گازرسانی به این مناطق کلید خورده است.
مهندس پیکری در این خصوص گفت: اداره گاز منطقه ۴ شیراز که از سال ۹۴دایر گردید و حوزه آن حدفاصل خیابان دکتر شریعتی تا مرز شهرستان سپیدان می باشد و بالغ بر ۷۵هزار مشترک در این محدوده از نعمت گاز استفاده می نمایند.
وی در ادامه اظهار داشت: شهرک شورا، گود خراسانی و سیاه درختی و شهرک روبروی جوادیه، دوطرف بلوار حسینی الهاشمی، کمپ معالی آباد از جمله این مناطق است که شهرداری ، بخشداری، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، بر اساس قوانین جدید مجوز گازرسانی به این مناطق را صادر نمودند و با اولویت زیر ساختی عملیات اجرایی گازرسانی آغاز شد.
وی در تشریح وضعیت گازرسانی به مناطق شمال غرب شیراز گفت: در حال حاضر شهرک روبروی جوادیه جنب گلزار شهدا گازدار و مردم از نعمت گاز استفاده می نمایند و ۹۵ درصد معابر شهرک سیاه درختی و شهرک شورای گویم شبکه گذاری شده و پروژه گازرسانی به این شهرک فعال می باشد، گازرسانی به منطقه گودخراسانی نیز در گرو بازگشایی مسیر می باشد که در صورت محقق شدن این موضوع بلافاصله بعد از اتمام اجرای شبکه گاز شهرک شورا و سیاه درختی، عملیات شبکه گذاری برای گود خراسانی انجام می پذیرد، در غیر اینصورت گازرسانی به بعد از زمان تحصیل مسیر و اخذ پیمانکار جدید موکول خواهد شد.
رییس اداره گاز منطقه ۴ شیراز بیان داشت: شبکه گازرسانی در دو طرف بلوار حسینی الهاشمی برای معابری که دارای مجوز هستند و قابلیت اجرایی دارند از سمت شهرک شهید بهشتی اجرا شده و هم اکنون از نعمت گاز استفاده می نمایند. در منطقه برف فروشان شبکه داخلی گاز اجرا گردیده و با اجرای خط تغذیه از سمت شهرک عرفان این منطقه هم گازدار خواهد شد.
پیکری با تأکید بر آمادگی شرکت گاز برای گازرسانی به مناطق مختلف در چارچوب قوانین، بخشنامه ها و استانداردهای ابلاغی در اسرع وقت، در خصوص گاز رسانی به کمپ معالی آباد در حاشیه بلوار حسینی الهاشمی خاطر نشان کردند: در حال رایزنی هستیم که در صورت داشتن قابلیت اجرایی مسیر ، با اخذ مجوزهای لازم منازلی که دارای مجوز شهرداری هستند را گازرسانی نماییم که نیاز به اجرای بالغ بر ۴ کیلومتر شبکه گاز می باشد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/22 - ١١:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 135

خروج
تصاویر منتخب