صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رييس موسسه مطالعات بين المللي انرژي، در نخستين كنفرانس نظام مالي در صنعت نفت:

تمرکز نقدینگی در بازار بورس برای توسعه صنعت نفت

تمرکز نقدینگی کشور در بازار بورس، بايد برای توسعه صنعت نفت و گاز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، علي مبيني دهكردي، رييس موسسه مطالعات بين المللي انرژي، در نخستين كنفرانس نظام مالي در صنعت نفت كه صبح امروز ٢٦ بهمن در مجموعه كوشك وزارت نفت كه باحضور بيژن نامدار زنگنه، وزير نفت، حسن منتظر تربتي، معاون وزير و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، بهزاد محمدي، معاون وزير و مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران و جمعي از مديران ارشد نفتي و بازارهاي سرمايه برگزار شد، با بيان اين مطلب، و تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار داشت: نقدینگی روز افزون کشور به سمتی می رود که روند توسعه و معیشت مردم را تحت تاثیر قرارداده، بنابراين باید تلاش كنيم تا اين نقدینگی را به سمت طرح های مزیت دار صنعت نفت هدایت كنيم.

وی ادامه داد: در اين پيوند، تلاش کردیم تا ساز و کاری دو جانبه را به وجود آوریم.

رییس کنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت گفت: در این کنفرانس هیچ مقاله ای ارائه نمی شود بلکه طرح های جذاب از سوی ۴ شرکت اصلی وزارت نفت معرفی می شود تا برنامه ای برای تامین مالی مشخص شود.

وی با بیان اینکه تمرکز نقدینگی کشور در بازار بورس برای توسعه صنعت نفت باید مورد توجه باشد، تاکید کرد: صنعت نفت ظرفیت های خوبی دارد .

مبینی ادامه داد: بازار مالی و نقدینگی مالی روند منفی به وجود مي آورد و در تلاشیم تا بتوانیم شرایط مثبتی ایجاد کنیم.

رئیس موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی گفت: امیدواریم این روند، تجربه موفقی برای تمرکز نقدینگی موجود کشور که در بازار بورس هدف‌گذاری شده، باشد و از آن بتوان در راستای توسعه و به‌کارگیری ظرفیت‌ها و مزیت‌های صنعت نفت کشور بهره برد.

مبینی در پايان تصريح كرد: صنعت نفت در سال‌های اخیر اهتمام زیادی نسبت به ساخت داخل و همچنین سازماندهی نظام علمی کشور داشته، به‌گونه‌ای‌ که دانشگاه‌ها با همه ظرفیت‌ها و امکانات خود به صنعت نفت ورود کرده و ما هم امیدواریم با برگزاری کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت بتوانیم گامی موثر در زمینه پیوند صنعت مالی و صنعت نفت کشور برداریم.

بر اساس این گزارش، نخستین کنفرانس توسعه نظام مالی صنعت نفت با رویکرد کاربردی و به‌منظور معرفی ابزارهای نوین تأمین منابع مالی داخلی برای پروژه‌ها، تسهیل مبادلات مالی مبتنی بر پلت‌فرم‌های نوظهور مالی و مدیریت هزینه برای شرکت‌های اصلی تابع وزارت نفت، از صبح امروز در مجموعه کوشک نفت آغاز به کار کرده است و عصر امروز به کار خود پایان می‌دهد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/26 - ١٣:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1723