صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

برای نخستین بار در سطح کشور صورت پذیرفت

ساخت ایستگاه های سیار CGS از سوی شرکت گاز استان تهران

مراسم رونمایی از ایستگاه های سیار CGS که برای نخستین بار از سوی شرکت گاز استان تهران در سطح کشور صورت پذیرفت، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد دارابی، مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، در این مراسم ضمن تبریک در خصوص این دستاورد گفت: امروز روز بسیار خوبی برای شرکت گاز استان تهران است؛ زیرا با اقدامات ارزشمند همکاران شرکت موفق شدیم برای نخستین بار ایستگاه های سیارCGS  را با این ظرفیت در کشور طراحی کرده و بسازیم.

وی اظهار داشت: در اواخر سال 97 شرکت گاز استان تهران تصمیم گرفت یک سری ایستگاه تولید کند که در مواقع ضروری، این ایستگاه‌ قابلیت این را داشته باشد که به صورت پرتابل قابل حمل و نقل بوده و به سرعت به محل مورد نیاز اعزام شود تا وقفه‌ای در امر گازرسانی رخ ندهد.

دارابی ادامه داد: برای انجام این مهم از شرکت‌های مختلف تقاضا شد که طرح‌های خود را ارائه دهند، در نتیجه مناقصه‌ای برگزار شد و پروژه توسط یکی از شرکت های دانش بنیان در دست اقدام قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، قابلیت حمل و نقل ایستگاه از طریق ماشین آلات سنگین را از ویژگی‌های خاص این ایستگاه‌ها دانست و ادامه داد: این طرح دارای قابلیت‌های بسیاری نسبت به دیگر ایستگاه‌ها است، ابعاد کوچک در مقایسه با دیگر ایستگاه‌های با ظرفیت مشابه، استفاده از سیستم گرمایش الکتریکی ضد انفجار، امکان نصب و راه اندازی سریع در شرایط بحران، استفاده از دو تجهیز قطع کن (شات آف ولو) به منظور افزایش ضریب ایمنی، استفاده از رگلاتور با مکانیزم عملکردی loading دارای دقت تنظیم بالاتر و وزن سبک تر ایستگاه در مقایسه با دیگر ایستگاه های با ظرفیت مشابه، از جمله قابلیت های  CGSسیار است.

دارابی در پایان سخنان خود اشاره کرد: مایه افتخار و مباهات است که این ایستگاه ها توسط دستان توانمند مهندسین، کارشناسان و کارگران ایرانی طراحی و تولید شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/25 - ١٤:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2702