صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > سرویس رایگان موتورخانه های گازسوز در مجتمع های مسکونی و تجاری
نسخه چاپي

سرویس رایگان موتورخانه های گازسوز در مجتمع های مسکونی و تجاری

سرویس رایگان موتورخانه های گازسوز در مجتمع های مسکونی و تجاری

موتورخانه‌های گازسوز در مجتمع های مسکونی و تجاری رایگان سرویس می شود.

مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت : با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی موتورخانه‌ها با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژي و گاز طبیعی، موتورخانه‌های منازل به صورت رایگان سرویس می شود.

مشترکین گازی که مجتمع مسکونی یا تجاری دارای موتورخانه مرکزی می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی موتورخانه ها اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

حسینی افزود : طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه های بهینه‌سازی موتورخانه شامل تنظیم مشعل های موتورخانه ، نصب رسوب گیر وعایق کاری پس از انجام اصلاحات به وسیله شرکت های مجری و کنترل های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

همچنین شرکت های مجری که دارای رتبه یک تا پنج تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه و یا تاییدیه از صنف شوفاژ کاران هستند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس تاکید کرد: بهینه سازی سوخت جز اولویت‌های اصلی شرکت ملی گاز است و تلاش می‌کنیم که موتورخانه‌های منازل را که مصرف زیادی دارند، بدون اعمال هزینه اضافی برای مردم به گونه‌ای اصلاح کنیم که مصرف گاز تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

اين طرح براي مجتمع هاي مسكوني بزرگ كه سيستم بهره برداري و تعمير و نگهداري دارند، قابليت صرفه اقتصادي بيشترو نتيجه خيلي مطلوب تري دارد.

به گفته کارشناسان ، سیستم کنونی موتورخانه‌ها، حدود ٥٠ درصد تلفات انرژی دارد که اجرای برخی راهکارها در موتورخانه‌ها، حداقل ٣٠ درصد صرفه جویی به همراه خواهد داشت؛ باقی تلفات انرژی نیز مربوط به راندمان بسیار پایین احتراق و انتقال حرارت در مشعل و بویلر است که با جایگزینی فناوری های جدید مانند بویلر چگالشی، این میزان اتلاف نیز کاهش می‌یابد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/23 - ١٠:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 84
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج