صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > بررسی موانع اجرای طرح گازرسانی به برخی روستاهای شیراز
نسخه چاپي

بررسی موانع اجرای طرح گازرسانی به برخی روستاهای شیراز

بررسی موانع اجرای طرح گازرسانی به برخی روستاهای شیراز

جلسه تسریع در حل مشکلات گازرسانی به روستاهای بدون گازشیراز با حضور نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با پروژه های گازرسانی شیراز در شرکت گاز فارس برگزار شد.

 

در این جلسه موانع و مشکلات اجرای طرح گازرساني به روستاهای چاه شیرین، قره چمن، بهاران، برم شور،  کهمره سرخی و بهاران شهرستان شیراز بررسی و برای رفع آن با حضور روسا و نمایندگانی از  فرمانداری ،بخشداری ، راهداری و حمل و نقل جاده ای ،حفاظت محیط زیست،  منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و راه آهن فارس،  تبادل نظر انجام و تصمیمات لازم  اتخاذ شد.

در ابتدای این جلسه غلامعباس حسینی، مدیر عامل شرکت گاز فارس، به ارائه گزارش عملکردی از گازرسانی به شهرها و روستاهای فارس در سال جهش تولید پرداخت.

طرح گازرساني به روستای چاه شیرین و بهاران از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز با اجرای ۱۷ کیلومتر خط تغذیه و ۲۲ کیلومتر شبکه توزیع و ساخت یک ایستگاه تقلیل فشار TBS در حال انجام است.

همچنین گازرسانی به دهستان قره چمن در بخش ارژن شهرستان شیراز شامل محور صنعتی و روستاهای مور سوسنی، علی آباد، بله زار بالا و پایین، سعادت آباد و پارک برم با ۴۱ کیلومتر شبگه گذاری در حال اجراست.

با وجود سختی کار ، شیبدار بودن مسیر ، وجود موانع طبیعی و لوله گذاری در دو بخش از رودخانه قره آغاج ، با تلاش شبانه روزی صنعتگران شرکت گاز فارس با افتتاح این طرح  رفاه میهمان خانه های ۱۸۶ خانوار روستایی منطقه می شود.

برای گازرسانی به منطقه کوهمره سرخی شیراز در فاز ۴ شامل روستاهای اسلام آباد، سبوک، سبوک علیا، سبوک سفلی ، بهارک، رمغان، صبح آباد، بیگ دانه و مسقان ۲۷ کیلومتر خط تغذیه و ۳۴ کیلومتر شبکه توزیع اجرا می شود.

با افتتاح این طرح ۶۸۳ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند .

طرح گازرسانی به نواحی صنعتی و شهرک سنگ برم شور نیز شامل ۱۸هزار و ۴۵۱ متر خط تغذیه ، ۵هزار و ۱۰۰ متر لوله گذاری پلی اتیلن و ۴۹۰۰ متر لوله گذاری فلزی در حال اجراست.

گازرسانی به مناطق جنگلی و سردسیر یکی از اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران است تا استفاده از جنگل به عنوان سوخت تا حداقل ممکن کاهش یابد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/15 - ١٤:١٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 103
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج