صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > گاز کم مصرف‌ها، رایگان شد
نسخه چاپي

گاز کم مصرف‌ها، رایگان شد

گاز کم مصرف‌ها، رایگان شد

مدیرعامل شرکت گاز فارس از تخفیف ۱۰۰ درصدی قبوض گاز مشترکین خانگی کم‌مصرف خبر داد .

غلامعباس حسینی افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران، از اول دی‌ماه مشترکان خانگی که میزان مصرف آن‌ها کم‌تر از الگوی تعیین شده باشد، شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی روی قبوض گاز خود می‌شوند.

این بخشودگی شامل گاز‌بها و کلیه هزینه‌های مرتبط با آن (مالیات،‌ عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) بوده و صرفا سکونت‌گاه های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه های عشایری را شامل می شود.

وی ادامه داد: این طرح با هدف تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، ترغیب مشترکین پرمصرف به تغییر رفتار مصرف و کاهش مصارف غیرضرور و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت گاز فارس با تاکید بر اینکه محاسبه گازبهای سایر مشترکان که بیش از الگوی تعیین شده  مصرف داشته باشند بدون تغییر است افزود: مشترکان با میزان مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف تعیین شده، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز اقدام کنند.

 در پایان این دوره شش ماهه، بهای گاز آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد،‌ به پیشنهاد وزارت نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.

در مصوبه هیات دولت جدول الگوی کم مصرف به شرح ذیل تعیین شده است: ۱- ایام سرد اقلیم های ۱، ۲ و ۳ (مناطق سرد ) ؛‌ ۲۰۰ متر مکعب و کمتر در ماه.

 ۲- ایام سرد اقلیم  ۴ (مناطق معتدل)  ؛ ۱۵۰ متر مکعب و کمتر.

 ۳- ایام سرد اقلیم ۵   (مناطق گرمسیری)  ؛ ۱۰۰ متر مکعب و کمتر و ایام گرم در همه اقلیم ها،‌ ۴۵ متر مکعب و کمتر.

ضمنا ایام گرم محدوده زمانی نیمه دوم فروردین ماه تا نیمه اول آبان ماه هرسال تعریف شده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/08 - ١٣:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 45
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج