صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

به مناسبت هفته محیط زیست: حفظ درختان با بهینه سازی مصرف کاغذ در شرکت گاز فارس

به مناسبت هفته محیط زیست: حفظ درختان با بهینه سازی مصرف کاغذ در شرکت گاز فارس

بمناسبت هفته محیط زیست روشهای کاهش مصرف کاغذ در شرکت گاز استان فارس به صورت گسترده اجرا شد.

بمناسبت هفته محیط زیست روشهای کاهش مصرف کاغذ در شرکت گاز استان فارس به صورت گسترده اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس: احمد اژدری معاونت مالی و پشتیبانی شرکت گاز استان گفت: با توجه به اینکه یکی از مصارف عمده همکاران در شرکت کاغذ می باشد، در راستای صرفه جویی در منابع و هزینه شرکت و لزوم توجه به مباحث زیست محیطی، برنامه شرکت برای کاهش مصرف کاغذ در سال 98 حداقل 30 درصد نسبت به سال گذشته خواهد بود.
وی در ادامه افزود: در سال 98 مصرف کاغذ کلیه واحدهای این شرکت سهمیه بندی شده و و از طریق اجرای طرح پرینت شمار به صورت الکترونیک مصرف کاغذ کارکنان به صورت مستقیم کنترل می شود که باعث کاهش محسوسی در مصرف کاغذ شده است.
معاون مالی و پشتیبانی ضمن اشاره به ماده 190 قانون برنامه پنجم در خصوص اینکه کلیه دستگاههای اجرایی موظفند مدیریت مصرف منابع خود را انجام دهند، اظهار داشت: دولت الکترونیک راهی به سوی صرفه جویی هرچه بیشتر در مصرف کاغذ می باشد که طی نیازسنجی صورت گرفته و دسترسی بیشتر کارکنان به اینترنت و اتوماسیون اداری در این شرکت، در این زمینه بهبود نسبی حاصل شده است.
وی با تأکید بر اینکه عدم صرفه جويى در مصرف کاغذ، موجبات افزايش بودجه ارزى كشور و تخریب بیشتر محیط زیست را فراهم می‌کند، تصریح کرد: دور ریختن هر تن کاغذ، یک متر مربع از فضای دفن زباله را اشغال می‌کند و مصرف روزافزون کاغذ در کشور تخریب جنگل‌ها، فرسایش خاک، آلودگی هوا و هزاران اثر مخرب بر محیط زیست دارد.
اژدری ضمن اشاره بر اینکه حدود %70 از زباله های اداری کاغذ قابل بازیافت است، اظهار داشت: مطالعات نشان می دهد برای تولید هرتن کاغذ باید ۱۷ اصله درخت را بايد قطع کرد و در فرایند تولید آن حدود 400 هزار لیتر آب و 4 هزار کیلووات برق، مصرف می شود، يعني تولید یک تن کاغذ دست اول، هزینه های زیست محیطی و اقتصادی زیادی دارد و مصرف درست و بهینه آن در گام اول و استفاده مجدد از آن در گام بعد، ضرورتي لازم و حياتي مي باشد .

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/01 - ٠٩:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 781

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب