صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > چتر بیمه بر سر مشترکین گاز در فارس
نسخه چاپي

چتر بیمه بر سر مشترکین گاز در فارس

تمام مشترکین گاز طبیعی بخش خانگی و تجاری استان، تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند.

غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: تمامی مشترکین خانگی شهری، روستایی، سکونت گاهی عشایری و تجاری با پرداخت حق بیمه بر روی صورتحساب خود، در حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی بیمه شدند.

بر اساس قانون بودجه کل کشور، از قبوض گاز مشترکین گاز خانگی شهری ماهیانه مبلغ ۲۰۰ تومان، روستایی ۱۰۰ تومان، تجاری شهری ۱۰۰۰ تومان و تجاری روستایی ۵۰۰ تومان به عنوان حق بیمه اخذ می‌شود.

وی ادامه داد : براساس قرارداد بین شرکت ملی گاز ایران و بیمه تجارت نو، کلیه مشترکین گاز طبیعی تحت پوشش بیمه خسارت‌های مالی و جانی (اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی کلی و جزیی هزینه‌های پزشکی) ناشی از گاز طبیعی (اعم از حوادث انفجار، آتش سوزی و مسمومیت) قرار گرفته اند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس با بیان این مطلب که بر اساس قرارداد بیمه در سال 1400 حداکثر تعهد پرداخت برای جبران هزینه‌ها و خسارت مالی به واحد‌های مسکونی(مشترکین خانگی شهری و روستایی) در هر حادثه مبلغ پنج میلیارد و 500 میلیون ریال خواهد بود، افزود: این مبلغ برای واحدهای تجاری پنج میلیارد و 500 میلیون ریال، برای فوت هر نفر در هر حادثه مبلغ دو میلیارد و 490 میلیون ریال و در موارد نقص عضو و از کار افتادگی و هزینه‌های پزشکی برای هر نفر مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال تعیین شده که از سوی بیمه تجارت نو به عنوان غرامت پرداخت می شود.

وی درباره شیوه استفاده از بیمه گاز مشترکین نیز توضیح داد: مشترکین گاز طبیعی می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه با منشا گاز شهری مراتب را به امداد ۱۹۴ یا نیرو‌های گازبان در روستا‌ها اطلاع داده تا پس از انجام مقدمات قانونی از بیمه مصرف کنندگان گاز طبیعی بهره‌مند شوند. 

شرکت گاز فارس هم موظف است ظرف ۱۵ روز کاری پس از کسب اطلاع از وقوع حادثه آن را به بیمه اعلام کند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس پرداخت هرگونه غرامت در حوادث مرتبط با گاز طبیعی را منوط به ارائه نظریه پزشکی قانونی و سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد و گفت: بیمه تجارت نو موظف است حداکثر تا ۲۰ روز پس از دریافت مدارک مربوطه از اشخاص حادثه دیده نسبت به پرداخت غرامت اقدام کند.

وی اعلام کرد: ملاک محاسبه و پرداخت حق بیمه مشترکان صورتحساب‌های صادره گازبها است.

شرکت گاز استان فارس در حال حاضر به  بیش از یک میلیون و 581 هزار و 240  مشترک در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی خدمات ارایه می دهد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/11 - ١٢:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 439

خروج