صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > اجرای طرح جانشین پروری در شرکت گاز فارس
نسخه چاپي

اجرای طرح جانشین پروری در شرکت گاز فارس

مسئول برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی شرکت گاز فارس از اجرای طرح جانشین پروری در سطوح مدیریتی این شرکت خبر داد.

مسئول برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی شرکت گاز فارس از اجرای طرح جانشین پروری در سطوح مدیریتی این شرکت خبر داد و گفت: این طرح به منظور ارزیابی و شناخت نیروهای انسانی متخصص و خلاق اجرا می شود.

در این طرح 223 نفر از کارکنان مستعد برای 180 شغل و سمت کلیدی موجود در واحدهای مختلف شرکت گاز شناسایی و در برنامه جانشین پروری قرار گرفتند.

به گفته شهرام اسکندری از میان مشاغل کلیدی و حائز اهمیت، 51 شغل در اولویت قرار گرفته و 80  نیروی مستعد و واجد صلاحیت بر اساس میزان دانش تخصصی، خبرگی و میزان تجربه، توانمندی های ویژه انجام کار برای صدارت سمت های مورد نظر، انتخاب شدند.

شناسایی سمت های کلیدی براساس مولفه های تخصص، رتبه سازمانی، سطح مدیریتی، حیطه نظارتی، میزان تاثیر در کسب و کار شرکت، مسوولیت مالی، ارتباطات درون و برون سازمانی  و مسوولیت های اجتماعی و حقوقی انجام شده است.

وی افزود: شناسایی کارکنان مستعد برای مشاغل کلیدی نیز با هدف استمرار مدیریت و تداوم عملیات شرکت در سمت های موجود برای جبران خلاهای ناشی از ارتقا یا خروج نیروها در شرکت گاز فارس و افزایش توانمندی کارکنان صورت گرفته است.

اسکندری با بیان این که طرح جانشین پروری و آموزش نیروی انسانی به صورت عملی و اثر بخش یکی از محوری ترین برنامه های پیش روی این شرکت است، گفت: مديريت استعداد هاي فعلي و آتي،

رفع دغدغه خروج نیروهای متخصص و فنی صنعت گاز و انتقال تجارب مدیران پیشکسوت به نسل جدید از دیگر  اهداف اجرای طرح جانشین پروری در شرکت گاز فارس است.

مسئول برنامه ریری و تامین نیروی انسانی  با اشاره به وسعت زیاد و پراکندگی جغرافیایی فارس، تاکید کرد: شرایط سخت و متفاوت کاری در مناطق عملیاتی شمال و جنوب، شرق و غرب فارس، تنوع آب و هوایی و وسعت  شبکه های گازرسانی، ضرورت انتقال تجارب نیروهای متخصص، اهمیت جانشین پروری و تربیت مدیران آینده این شرکت را بیش از پیش نشان می‌دهد.

وی، با اشاره به پوشش ۹۷ درصدی گازرسانی به شهرها و روستاهای فارس، اجرای بیش از 26 هزار کیلومتر شبکه، نصب بیش از یک میلیون و 548 انشعاب در استان و گاز رسانی به۱۰7 شهر از۱۱۲ شهر فارس گفت: توسعه و نگهداری از این حجم گازرسانی، مستلزم انتقال تجارب مدیران پیشکسوت وکارشناسان به نسل جدید و پرورش نیروی انسانی متخصص است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/11 - ١٢:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 497

خروج