صفحه اصلی > اخبار و وقایع > اخبار داخلی 

اخبار > حوادث گاز طبيعي در فارس 25 درصد كاهش يافت
نسخه چاپي

حوادث گاز طبيعي در فارس 25 درصد كاهش يافت

تعداد حوادث مصرف كنندگان گاز طبيعي در استان فارس 25درصد كاهش داشته است.

 

به گفته رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شركت گاز فارس با وجود گسترش شبکه‌های گازرسانی در استان و افزایش تعداد مشترکین گاز طبیعی در سال های اخیر، فرهنگ سازی و آموزش شهروندی موجب کاهش 25 درصدی حوادث مرتبط با مشترکین گاز در سال ۹۹ نسبت به سال قبل آن شده است.

حسن خاکباز: در سال 99 با  وجود افزوده شدن  0 7 هزار و 578 متقاضی جدید به جمع مشترکان شرکت گاز طبیعی فارس، حوادث مرتبط با گاز شامل آتش سوزی 30 درصد و  حوادث منجر به فوت 35 درصد کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: باتوجه به آموزش همگانی انجام شده در استان، تهیه و نصب بیلبورد و فیکسچر در راستای فرهنگ سازی استفاده ایمن و بهینه گاز طبیعی  و حضور بموقع مامورین امداد گر در مواقع نیاز، در مجموع کل حوادث مشترکین گاز طبیعی در سال 99 نسبت به سال 98 به میزان 25 درصد کاهش داشته است.

پارسال  40 حادثه آتش سوزی و انفجار و 8 مورد حادثه گازگرفتگی به وقوع پیوست که متاسفانه بر اثر آن 11 تن از مصرف کنندگان گاز طبیعی جان خود را از دست دادند.

خاکباز با اشاره به این که سالهاست بازرسی و تأیید سیستم  لوله‌کشی داخلی منازل برعهده سازمان نظام مهندسی گذاشته شده است، تصریح کرد: با این وجود شرکت گاز فارس به منظور افزایش ضریب ایمنی مشترکان، پیشرو در فرهنگ‌سازی مصرف گاز است.

رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل در خصوص عمده ترين علل بروز حوادث گفت: نشت گاز از شير مصرف به دليل عدم نصب درپوش و بست، نشت گاز شيلنگ پوسيده و پاره، بيشترين علت حوادث ناشي از انفجار و آتش سوزي و همچنين استفاده از دودكش هاي غيراستاندارد از نوع آكاردئوني و رعايت نكردن قطر مناسب دودكش از علل ديگر حوادث ناشي از گاز گرفتگي است.

وی ادامه داد: امسال نیز آموزش همگانی ،فعالیت های تبلیغی و پیشگیرانه ای با همکاری روابط عمومی از طریق رسانه ملی و استانی، جراید و نشر بروشورهای تبلیغاتی ادامه دارد و تلاش می شود با آموزش و نظارت بیشتر، میزان حوادث ناشی از گاز طبیعی را باز هم کاهش دهیم.

شرکت گاز استان فارس در حال حاضر به  بیش ازیک میلیون و 581 هزار و 240  مشترک در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی خدمات ارایه می دهد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/05 - ١٢:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 278

خروج