• .
  • .
  • .
عملیات اجرایی گازرسانی به 26 روستای تابعه از شهرستان ممسنی و 17 روستای تابعه شهرستان رستم در استان فارس آغاز شد

شروع عملیات اجرایی گازرسانی به 43 روستا در استان فارس

 

طی آئینی با حضور مردم و مسوولین عملیات اجرایی گازرسانی به 26 روستای تابعه از شهرستان ممسنی و 17 روستای تابعه شهرستان رستم  در استان فارس آغاز و کلنگ پروژه بصورت نمادین به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی  دکتر محمدی مدیر عامل گاز استان فارس ضمن ارائه گزارش اقدامات سال سپری شده گفت : آنچه در بخش گازرسانی انجام شده است خدمات نظام اسلامی بوده و ما به وظیفه خود عمل کرده ایم .

وی افزود:  در شهرستان ممسنی 153 روستا مشمول گازرسانی هستند که 78 روستای آن گازدار شده ، 26 روستا در دست اجرای عملیات گازرسانی و 16 روستا هم اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار هستند .

مدیرعامل گاز استان فارس ادامه داد : پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها امروزدر شهرستان ممسنی بخش دشمن زیاری و جوزار آغاز میشود اعتباری بالغ بر 174 میلیارد ریال را در برخواهند داشت  .

محمدی با اشاره به شیوه منحصربفرد مناقصه گذاری این طرح ها افزود : میزان شبکه گذاری در این 26 روستا حدود 123.5  کیلومتر خواهد بود که انشاءالله پس از اتمام طرح مردم شریف این مناطق از مزایای گاز طبیعی بهره مند خواهند شد .

وی در خصوص پروژه های شهرستان رستم نیز گفت : در شهرستان رستم نیز عملیات اجرایی  طرحهای گازرسانی به 17 روستا آغاز شده که اعتباری بالغ بر 95.5 میلیارد ریال را دربر خواهند داشت.

دکتر محمدی تصریح کرد : روستاهای مجموعه دشتک و  مجموعه پشتکوه رستم مشمول این طرحها هستند که انشاءاله با اجرای حدود 64 کیلومتر شبکه گازرسانی از این نعمت بهره مند خواهند شد  و در کنار افزایش شاخصهای رفاهی ، محیط زیست زیبا و کم نظیر منطقه نیز حفاظت خواهد شد .

دکتر گودرزی نماینده مردم شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این مراسم گفت: اتفاقات خوبی در حوزه گازرسانی در منطقه رخ داده است و من از زحمتکشان عرصه گاز  تقدیر و تشکر دارم.

وی افزود : مطلع هستم که جناب دکتر محمدی طرحی را ارئه داده اند که با جذب سرمایه گذار و بدون تحمیل هزینه به دولت، پروژه های عظیم گازرسانی را در استان عملیاتی کرده اند و این جای تقدیر دارد.

نماینده مردم شهرستانهای ممسنی و رستم ادامه داد : لازم است از همه دستگاهها  و نهادهای مرتبط با پروژه های گازرسانی خواهش کنم که در اجرای عملیات گازرسانی نهایت همکاری را با شرکت گاز داشته باشند و انشاءالله هیچ پروژه گازرسانی بدلیل وجود معارض تعطیل نشود .


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
نسخه قابل چاپ
 


مجری سایت : شرکت سیگما