• .
  • .
  • .
رئیس اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان از مصرف 8 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب گاز طبیعی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد

 

علی زندی کشکولی با بیان این خبر افزود: مقایسه مصارف ثبت شده استان فارس نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته، افزایش مصرف 535 میلیون متر مکعب و رشد 6.2 درصدی را نشان میدهد .

زندی کشکولی تامین پایدار گاز مصرفی استان را  اولویت اصلی این شرکت برشمرد و با اشاره به طرحهای توسعه گازرسانی و افزایش مشترکان نسبت به سال پیش گفت: مصرف گاز طبیعی در استان طی دوماه آبان و آذر سال جاری حدود 2میلیارد و یکصد میلیون متر مکعب بوده که نسبت به همان زمان در سال گذشته با افزایش 280 میلیون مترمکعب، نشاندهنده رشد بیش از 13 درصد است و از این رو می توان نتیجه گرفت که سرد شدن هوا و افزایش مصرف خانگی در بخش گرمایش محیطی عامل افزایش مصرف کلی در سطح استان فارس می باشد .

رئیس اندازه گیری و توزیع گاز استان با اشاره به مانیتورینگ لحظه ای ایستگاههای CGS و مصارف عمده و فوق عمده در سطح استان خاطرنشان کرد: با مکانیزه شدن و بکارگیری تکنولوژی های نوین در بحث اندازه گیری و با توجه به اینکه امکان مشاهده مصارف بصورت لحظه ای فراهم شده و همچنین  روند مصرف مشترکان، فشار، دما و انواع گزارش گیری از پارامترهای ایستگاههای گاز نیز قابل مشاهده است لذا خدمات گازرسانی بهبود یافته و در صورت بروز هرگونه مشکل در ایستگاهها،  رفع عیب با سرعت قابل قبول انجام میگیرد.

وی در خصوص حرکت شرکت  به سمت سیستمهای نوین و بهینه برای اندازه گیری گفت : با خریداری و  نصب 20 دستگاه کنتور آلتراسونیک در ایستگاههای صنایع عمده ، CNGها ، نیروگاهها ، پتروشیمی ، پالایشگاه نفت و کارخانجات سیمان در سطح استان، اندازه گیری این مصارف بصورت بسیار دقیق انجام گرفته و درصد حجم گازهای محاسبه نشده استان بسیار کاهش یافته است.

زندی کشکولی حجم گازهای محاسبه نشده به حجم گاز دریافتی را در سال گذشته 1.56 درصد عنوان کرد و تصریح کرد با اقدامات مناسبی که در بخشهای مختلف در گاز استان صورت گرفته است امسال این رقم به کمتر از 1 درصد رسیده که در بین عملکرد شرکتهای گاز استانی بسیار چشمگیر و رضایت بخش است .

وی در رابطه با سایر اقدامات مهم در زمینه اندازه گیری و بهینه سازی مصرف در گاز استان گفت: پروژه نصب کنتورهای ارتقاء یافته خانگی ، بهبود مصرف سوخت هیترهای ایستگاههای تقلیل فشار گاز طبیعی و عقد قرارداد و اجرای پروژه های مدیریت کربن به منظور کاهش ضریب انتشار متان از جمله برنامه هایی است که در شرکت گاز استان فارس در حال اجرا و پیگیری است .

رئیس اندازه گیری و توزیع گاز استان در پایان با اشاره به اهمیت کاهش خطاهای اندازه گیری در محاسبات گازبها تصریح کرد: افزایش دقت در اندازه گیری مصرف گاز طبیعی اهتمام به رعایت حقوق مصرف کنندگان و حفاظت ازمنابع ملی است. 

 


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
نسخه قابل چاپ
 


مجری سایت : شرکت سیگما