• .
  • .
  • .
آئین تکریم مدیرعامل سابق و معارفه مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این مراسم که با حضور سعید مومنی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ، جمعی از مسوولان و مدیران استانی و کارکنان شرکت گاز استان فارس برگزار شد از خدمات 5 ساله هوشنگ محمدی مدیر عامل سابق تجلیل به عمل آمد و غلامعباس حسینی بعنوان مدیرعامل جدید معارفه شد.

هوشنگ محمدی  بابیان اینکه در سال‌های ابتدای 92 شرایط انقباض بودجه‌های عمرانی و کمبود نقدینگی بود، افزود: با توجه به این شرایط یک هزار و 483 میلیارد تومان در سال گذشته کار عمرانی انجام‌شده است.
وی بابیان اینکه منابع ما متکی به بودجه دولت نیست و از منابع مالی داخلی تأمین می‌شود، افزود: هم‌اکنون 300 میلیارد تومان از وزارت نفت طلب داریم و همچنین 68 میلیارد تومان بدهکار پیمانکاران هستیم.
مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان فارس گفت: از مجموعه روستاهایی که مشمول گازرسانی بودند، یک هزار روستا باقی‌مانده است که در 700 روستای آن پیمانکاران مشغول به کار هستند که تا دهه فجر پرونده آنها بسته می‌شود.

محمدی تصریح کرد:  در 300 روستای باقی‌مانده امکان گازرسانی از طریق خط لوله به دلیل شرایط صعب‌العبور و دور بودن از خط لوله وجود ندارد که باید راهکاری برای آن در مدیریت جدید پیدا شود.
وی با اشاره به مشغول بودن پیمانکار در 12 شهر از 13 شهر گازرسانی نشده، از اتمام این پروژه ها در هفته دولت سال جاری خبر داد و بیان کرد: یک شهر باقی‌مانده نیز به دلیل شرایط نامساعد آن امکان گازرسانی ندارد.

مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان فارس بابیان اینکه امسال پرونده گازرسانی در فارس بسته می‌شود، مطرح کرد: طبق آمار کشوری، بیش از یک‌سوم عملیات گازرسانی کشور در استان فارس انجام‌شده است.
محمدی در اقدامی قابل‌تحسین، با تشکر از همسر و فرزندان خود جهت حمایت از وی در طول 40 سال خدمت به‌نظام جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: 5 سال پیش در این فضا معارفه بنده بود و تودیع مدیر قبلی که حکایت از تغییر و دینامیک بودن این عالم دارد و تکلیف ما در عالم فعلی این است که تغییری ایجاد کرده و به‌سوی خداوند حرکت کنیم.


در ادامه مراسم سعیدمومنی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز  ضمن ارائه خلاصه ای از وضعیت صنعت گازرسانی کشور اظهار داشت: هر چند در زمینه منابع گازی در دنیا رتبه بالایی داریم اما جایگاه مناسبی در زمینه  تجارت جهانی گاز نداریم و باید با ارتقا در این حوزه که از اهداف برنامه ششم نیز بوده است به جایگاه مطلوبی برسیم.
وی بر لزوم توجه بیشتربه حوزه صادرات و تجارت گاز تاکید کرد و گفت: در سال گذشته 46 میلیون مترمکعب گاز به عراق، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان صادر شده است.
مومنی ادامه داد: حدود  52 سال از قدمت نخستین گازرسانی روستایی درکشور گذشته است و اکنون کشور ما با بیش از 34 هزار میلیارد مترمکعب منابع گازی، در رتبه اول دنیا از نظر منابع گازی و گاز رسانی به مناطق قرار دارد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد : علاوه بر ارتقای جایگاه در برخی از حوزه ها نیازمند بهینه سازی مصرف گاز نیز هستیم، در برخی از استان ها از جمله استان فارس بیش از 12 هزار میلیارد مترمکعب گاز مصرف می‌شود که از این مقدار 6 درصد در بخش نیروگاه‌هایی مصرف می‌شود در حالیکه مطلوب این حوزه 36 درصد است.

غلامعباس حسینی مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس نیز اظهار داشت: در راستای شعار امسال گازرسانی به صنایع در راستای خدمت به تولید ملی و محیط‌زیست در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: تاکنون از تعداد واحدهای صنعتی باقی‌مانده یک هزار واحد صنعتی آمادگی خود را جهت گازرسانی اعلام کرده اند.

وی بابیان اینکه در بخش گازرسانی به صنایع، به دنبال گازرسانی به  39 شهرک صنعتی باقی‌مانده هستیم، ادامه داد: اکنون در نیم‌قرن دوم حیات شرکت ملی گاز، و در راستای اهداف آن به دنبال عبور از کمیت و ورود به کیفیت خواهیم بود.

مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان بوشهر مطرح کرد: 23 هزار کیلومتر شبکه و تعداد زیادی ایستگاه گازرسانی در استان داریم که نیازمند هوشمند سازی این سیستم ها هستیم که انشااله بزودی  و بصورت هم‌زمان به دنبال تقویت این شبکه‌ها خواهیم بود.

حسینی واگذاری خدمات متقاضیان به دفاتر پیش‌خوان، صدور قبض آنی، تکریم ارباب رجوع، ایجاد نقشه راه تعالی سازمانی و پیگیری و ایجاد کارت‌های امتیازی متوازن را از دیگر اهداف خود برشمرد.


وی در پایان خاطرنشان کرد: از موضوعات دیگر حائز اولویت آمادگی در مقابل بحران است که از فردا با تشکیل یک کارگروه مقاوم‌سازی در شهر شیراز این موضوع بصورت جدی پیگیری خواهد شد .


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بيشتر
 


مجری سایت : شرکت سیگما