• .
  • .
  • .
افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر در استان فارس

به گزارش روابط عمومی ، غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ۱۰۴ پروژه صنعت، یک شهرک صنعتی، گازرسانی به ۱۵۷ روستا و یک شهر از جمله طرح‌های مهم بهره برداری است.

وی افزود: برای افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین مجموع کل اعتبار و سرمایه گذاری‌های انجام شده در سطح استان را ۶۶۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

حسینی در تشریح وضعیت گازرسانی به شهرها، اظهار داشت: تعداد کل شهر‌های استان ۱۰۷ شهر است که از این تعداد تا کنون ۹۶ شهر از نعمت گاز بهره‌مند شدند و گاز رسانی به ۸ شهر نیز در دست اجرا است.

وی همچنین تعداد روستا‌های گازدار شده تا کنون را هزار و ۷۵۶ روستا اعلام کرد و بیان کرد: گاز رسانی به ۳۳۰ روستا نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ارتباط با وضعیت گاز رسانی به جایگاه‌های CNG، اظهار داشت: تعداد کل جایگاه‌های سی ان جی در سطح استان ۱۳۶ جایگاه است که ۱۳۲ جایگاه تا کنون گاز دار شده است و یک جایگاه در دست اجرا است.

این مقام مسئول در ارتباط با گازرسانی به صنایع، گفت: تعداد صنایع گاز دار شده تا کنون هفت هزار و ۱۱۹ صنعت است که ۵۵۹ صنایع در دست اجرا، ۶۸۸ صنایع در دست اقدام، ۱۲۹ صنعت در دست انتخاب پیمانکار و ۶۰۸ صنعت باقی مانده است.

وی به وضعیت گاز رسانی به شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و تصریح کرد: ۴۳ شهرک تا کنون گاز دار شده و ۷ شهرک نیز در دست اجرا است.

حسینی، تعداد خانوار‌های تحت پوشش گاز طبیعی تاکنون در استان به ترتیب، شهری را ۸۵۷ هزار و روستایی را ۳۲۳ هزار اعلام کرد و ادامه داد: تعداد کل مشترکان گاز در استان فارس یک میلیون و ۴۳۴ هزار مشترک است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، میزان کل شبکه گذاری لوله گاز در استان فارس را ۲۵ هزار و ۹۸۰ کیلومتر اعلام کرد.

وی ادامه داد:همچنین تاکنون تعداد ۷۶۷ هزار و ۵۸۷ علمک در سطح استان نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس: در ایام دهه فجر یک شهر در جهرم افتتاح خواهیم کرد و به ۱۵۷ روستا در شهرستان های پاسارگاد، اقلید، جهرم، خرمبید، خنج داراب، شیراز، فسا، کازرون، لامرد، مرودشت و ممسنی گاز رسانی خواهیم کرد.

حسینی افزود: پیش از انقلاب تنها ٤٢٩ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده بود اما پس از انقلاب ٢٥ هزار و ٥٥١ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

وی همچنین تعداد انشعابات گاز فارس تا پیش از انقلاب را ٥٤ هزار و ٤٣ کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: پس از انقلاب ٧١٣ هزار و ٥٤٤ کیلومتر انشعاب گاز در استان کشیده شده است.

وی یادآورشد: اگرچه چهل سال از انقلاب می گذرد اما صنعت گاز در فارس ٥٣ ساله می شود: هم‌اینک یک میلیون و ٤٣٤ هزار مشترک مصرف کننده گاز در فارس وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تصریح کرد: در فصل سرما ۴۵ میلیون مترمکعب مصرف گاز ۲۴ ساعته گاز در استان داریم.

 


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بيشتر
 


مجری سایت : شرکت سیگما