• .
  • .
  • .
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از رشد 40 درصدی عملکرد شرکت در گازرسانی به صنایع طی 4 سال اخیر خبر داد . به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ، هوشنگ محمدی با اعلام این خبر افزود : مجموعا 7631 واحد صنعتی عمده و جزء در استان فارس .....
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ، هوشنگ محمدی با اعلام این خبر افزود : مجموعا 7631 واحد صنعتی عمده و جزء در استان فارس قابلیت مصرف گاز طبیعی را دارند که از این تعداد تاکنون 6281 واحد صنعتی مشترک شده و از سوخت گاز طبیعی برای مصارف صنعتی خود استفاده می کنند.
وی اظهار کرد : از ابتدای عملیات گازرسانی در استان فارس تا پایان سال 1391 تعداد 4521 واحد صنعتی عمده و جزء از گاز طبیعی بهره مند شده و مصرف کننده این سوخت پاک بوده اند و از ابتدای سال 1392 تا کنون این رقم به 6281 واحد صنعتی عمده و جزء رسیده که از مزایای گاز طبیعی بهره مند شده اند .
مدیرعامل گاز استان تصریح کرد: همچنین پروژه های گازرسانی به 276 مشترک صنعتی عمده و جزء هم اکنون در حال اجراست و بزودی مصرف کننده گاز طبیعی خواهند شد و مطالعات برای گازرسانی به 1074 واحد صنعتی نیز در دست مطالعه و اقدام است .
محمدی یادآور شد : با توجه به اینکه امروزه صاحبان صنایع به دنبال حامل‌های انرژی با آلایندگی کمتر هستند لذا تقاضای صنایع و مراکز تولیدی برای انرژی گاز طبیعی بیش از گذشته است .
وی اضافه کرد :مطابق بررسی های انجام شده مصرف گاز طبیعی در هر واحد انرژی حدود 24 درصد نسبت به نفت خام و 42 درصد نسبت به زغال‌سنگ کمتر گازهای آلاینده تولید می‌کند و این موضوع نشاندهنده آن است که می‌توان انرژی بیشتری مصرف کرد و در عین حال در مقایسه با سایر حاملهای انرژی، آلاینده‌های کمتری نیز تولید کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پایان افزود : با عنایت به این موارد و اهمیت حفظ محیط زیست در انجام فعالیتهای صنعتی در یک دوره 4 ساله در استان فارس شاهد رشد حدودا 40 درصدی در گازرسانی به صنایع هستیم و می توان ادعا کرد تلاش کارکنان گاز استان در راستای تامین انرژی صنایع عمده و جزء گام بزرگی در جهت نگهداشت محیط زیست است.

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بيشتر
 


مجری سایت : شرکت سیگما