.
ایستگاه بزرگ گاز استان فارس
 • 1394/2/14 دوشنبه ایستگاه بزرگ گاز استان فارس
  فشار گاز در خطوط انتقال سراسری بسیار بالا می باشد و مستقیماً نمی توان به شبکه شهری تزریق نمود . بنابراین در دروازه ورودی شهر ها فشار گاز توسط ایستگاه های فشار شکن به  60psi  کاهش داده می شود و سپس وارد شبکه شهری و روستایی می شود .
عملیات لوله گذاری
 • 1394/2/13 يكشنبه عملیات لوله گذاری
  برای انتقال گاز از اعماق زمین به درب منازل و مصرف کننده های عمده و فوق عمده و نیروگاههای گازی از خطوط لوله با قطرهای بزرگ  و دارای تحمل فشار بالا استفاده می شود . خطوط انتقال شریان های اصلی انتقال گاز به عنوان سوخت پاک و دوستدار محیط  زیست به اقصی نقاط کشور می باشند . در این تصویر گوشه ای از فعالیت احداث خطوط انتقال گاز سراسری کشور به نمایش درآمده است
ایستگاه گاز استان فارس
 • 1394/2/12 شنبه ایستگاه گاز استان فارس
  کشور ما در صدر لیست کشورهای دارای منابع و ذخایر غنی گاز و تولید کننده گاز طبیعی می باشد و در حال حاضر 70% انرژی کشور سوخت پاک گاز طبیعی می باشد و در صنایع و نیروگاههای برق کشور ، گاز طبیعی جایگزین سوخت مازوت شده است . آنچه که در تصاویر مشاهده می فرمائید تاسیسات فشار شکن گاز طبیعی است که گاز را از خطوط انتقال سراسری دریافت و با فشار پایین تر و مناسب جهت مصرف نیروگاه برق تحویل نیروگاه می دهد .
-->


آخرین اخبار

هشدار مدیرعامل گاز استان فارس
بهره برداری از236پروژه بهره برداری طرحهای گازرسانی

اطلاعیه ها

هشدار مدیرعامل گاز استان فارس
 • 1397/7/29 يكشنبه با توجه به سرد شدن هوا هشدار مدیرعامل گاز استان فارس
  مدیر عامل گاز استان فارس بر رعایت نکات ایمنی تاکید کرد  غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به سرد شدن هوا، از مشترکین گاز طبیعی درخواست کرد پس از حصول اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و وجود کلاهک
  ، با استفاده از شیلنگ و بست استاندارد اقدام به اتصال بخاری به انشعاب گاز نموده و محلهای اتصال را برای اطمینان از عدم نشت گاز با کف صابون امتحان کنند. 

  غلامعباس حسینی با بیان اینکه، گاز طبیعی سوخت پاک ، ارزان و با ارزش حرارتی مناسبی است افزود : در عین حال در صورت بی توجهی به نکات ایمنی این سوخت ارزشمند و این سرمایه ملی می تواند خطرآفرین بوده و عامل بروز فجایع و حوادث ناگوار باشد .  

  مدیرعامل شرکت گاز فارس در ادامه با اشاره به اینکه، مردم همواره باید سطح  آگاهی خود را در خصوص استفاده ایمن از تجهیزات و وسایل گازرسانی افزایش دهند گفت: در هنگام استفاده از این وسایل، با افزایش اطلاعات افراد خانوار و رعایت نکات ایمنی می توان از رخداد حادثه و  اتفاق ناگوار جلوگیری کرد.

  وی حصول اطمینان ازدرست کارکردن وسایل گازسوز را نکته ای قابل توجه دانست و افزود: شعله گاز طبیعی می بایست به رنگ آبی بسوزد و در غیر اینصورت، مصرف کنندگان باید حتما وسایل گازسوز خودرا به متخصصین امر جهت کنترل و رفع عیب نشان دهند.

  حسینی با بیان اینکه در منازلی که از بخاری به عنوان وسیله گرم کننده استفاده می شود، اطمینان از بازبودن مسیردودکش یک امرمهم وحیاتی است افزود: برای اطمینان از صحت این امر می توان وزنه ای را از مسیر دودکش به پایین به وسیله نخ یا طنابی هدایت کرد، اگر وزنه درمحل ورودی دودکش در داخل اتاق مشاهده شد، مسیر باز است در غیرصورت مسیر مسدودبوده و حتما بایدآن را برای استفاده از بخاری بازکرد.

  وی روش دیگر صحت سنجی کارکرد دودکش را استفاده از شعله شمع و مشاهده کشش شعله به سمت دهانه دودکش عنوان کرد و گفت: لوله دودکش بخاریها در هنگام استفاده در تمام طول مسیر می بایست داغ باشد و در غیر اینصورت این موضوع نشان دهنده اینست که گازهای سمی حاصل از احتراق در فضای مسکونی در حال انتشار است.  

  مدیرعامل شرکت گازاستان فارس با اشاره به اینکه شیلنگ اتصال از وسیله گازسوز به لوله باید از نوع استاندارد انتخاب شود افزود: شیلنگ باید از نوع مخصوص گاز انتخاب شده و حداکثر یک متر و 20 سانت طول داشته باشد و بایستی محل دو اتصال را به وسیله بست استاندارد محکم کردو در پایان به وسیله کف صابون ازعدم نشت آن مطمئن شد.

  حسینی مدیرعامل گاز استان فارس در پایان گفت: افزایش آگاهی جامعه در خصوص مسایل ایمنی بسیار مهم است و شرکت گاز استان فارس در راستای حرکت در مسیر مسئولیت اجتماعی خود با روشهای گوناگون اقدامات اطلاع رسانی و آگاه سازی را انجام داده و  ابراز امیدواری کرد: انشاءالله امسال با رعایت توصیه های ایمنی توسط مردم استان حوادث ناگوار ناشی از استفاده نادرست از گاز به حداقل رسیده و همچنین با صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی، شکرانه به این نعمت الهی را به جای آورده و پاییز و زمستانی آرام و ایمن را در کنار خانواده های خود سپری کنیم.

قطع گاز روز شنبه 96.09.11 بیست متری و 14 متری لاله و ضلع جنوبی خیابان ارتش
قطع گاز روز پنجشنبه 96.09.09 ضلع شمالی بیست متری سعدی
قطع گاز چهارشنبه 96.09.08 ضلع غربی بیست متری لاله


مجری سایت : شرکت سیگما